مراحل و روش‌های تعمیر و نگهداری بویلر آب گرم

پین تپ پنجشنبه 13 خرداد 1400 - 13:09
مراحل و روش‌های تعمیر و نگهداری بویلر آب گرم

مراحل و روش‌های تعمیر و نگهداری بویلر آب گرم

برای خیلی از ما سوال پیش می‌آید که این بویلر های آب گرم، چگونه کار می‌کنند و بسیاری از ما علاقه داریم دلیل وجود این دیگ‌های بخار یا بویلر ها را بدانیم. این بویلرها، برای انتقال گرما از طریق به وجود آوردن احتراق از سیال‌ها، می‌توانند بخار یا آب داغ را به وجود بیاورند و در مرحله بعد، با فشرده‌سازی این بخار و آب داغ، گرمایش یا توان آن را ایجاد کنند. بویلرها، از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند که باید از آن‌ها در بهترین شرایط ممکن نگهداری کنید. در برخی از موارد، لوله‌ها و بدنه این بویلر ها یا دیگ بخار، دچار خوردگی می‌شوند که ما باید برای نگهداری از این دیگ‌های بخار از این مشکل جلوگیری کنیم. به‌صورت کلی تعمیر و نگهداری بویلر آبگرم، به دو روش خشک و یا مرطوب انجام می‌شود. روش خشک، به روشی می‌گویند که دیگ بخار برای ما درزمانی کوتاه، از خط‌های تولید خارج می‌شود.

بویلر های آب گرم

دلایل آب‌گیری نکردن بویلر آب گرم

معمولاً اگر از دیگ‌های بخار مراقبت و محافظت نشود، باعث مشکلاتی می‌شوند و شما باید در این مواقع اقدام به تعمیر و نگهداری بویلر آب گرم کنید. یکی از مشکلات عمده‌ای که در بویلرهای آب گرم به وجود می‌آید، آبگیری نکردن این بویلرهای دیگ‌های بخار است؛ البته این موضوع به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتند؛ از عمده‌ترین این دلایل، می‌توان روشن نبودن کلید پمپ، خالی شدن منبع تغذیه بویلر، بسته بودن شیر تغذیه آب، ایجاد مشکل در شیر ورودی آب، کثیف شدن و گرفتگی صافی آب، سوختن فیوز مدار پمپ در این بویلرها، محکم نبودن اتصال‌های ترمینال پمپ آب در دیگ بخار، معکوس شدن دور موتورپمپ آب و گیرکردن شناور و ایجاد مشکل در دستگاه کنترل‌کننده سطح آب اشاره کرد.

آبگیری بویلر های آب گرم

آشنایی با انواع بویلر آب گرم

همان‌طور که از اهمیت بسیار بالای بویلر های آب گرم باخبر هستید، باید بدانید که این بویلر ها و دیگ‌های بخار که کاربردی‌ترین دستگاه‌هایی هستند که می‌توانند با استفاده از احتراق سیال یا سوخت‌ها، بخار ایجاد کنند و با این بخارآب گرم، سبب تولید گرما شوند. شما باید به‌صورت مداوم، از این دیگ‌های بخار نگهداری کنید. تعمیر و نگهداری بویلر آبگرم، کار سختی نیست و به‌راحتی انجام می‌شود. بویلر های آب گرم، انواع مختلفی دارند که از این انواع، می‌توان به بویلر واتر تیوب، بویلر فایرتیوب، بویلر گردش طبیعی، بویلر گردش اجباری، بویلرهای ساکن، بویلر های قابل‌حمل، بویلر های دریایی و بویلرهای لوکوموتیو اشاره کرد.

انواع بویلر

سخن پایانی

در کل می‌توان گفت که بویلر های آبگرم یا دیگ های بخار، کاربردهای بسیار زیادی در صنعت برای ایجاد گرمایش و توان دارند. تعمیر و نگهداری بویلر آبگرم، میتواند شمارا یک قدم در کاهش هزینه ها جلو بیندازد. شما می توانید برای تولید گرما و ایجاد توان، این بویلر ها و دیگ های بخار را خریداری کنید؛ البته شما باید این را هم بدانید که قبل از خرید این بویلر های آب گرم، با کارشناسانی که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید. قیمت بویلرهای آبگرم، بستگی به متریالها و بدنه آن دارد که می تواند متغییر باشد؛ به همین دلیل نمی‌توان قیمت ثابتی برای آن در نظر گرفت. هر کدام  از بویلر های آب گرم را برند ها و شرکت های مختلفی تولید می کنند، که این موضوع می‌تواند در قیمت آنها تاثیر داشته باشد.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد